Пошук
Відповідно до вимог законів України “Про мисливське господарство та полювання” та “Про тваринний світ” всі користувачі мисливських угідь на прикінці сезону полювання, в січні – лютому проводять обліки чисельності мисливських тварин.
При проведенні облікових робіт відповідно до рекомендацій Державного агентства лісових ресурсів користувачі мисливських угідь дотримуються заборон та обмежень, які встановленні на період дії правового режиму воєнного стану.
При виборі методів проведення облікових робіт було рекомендовано максимально використовувати анкетно-опитувий метод, метод обліку за допомогою фото - відео пасток, облік на місцях підгодівлі та в місцях зимових скупчень тварин. Для об’єктивного відображення результатів, до обліку чисельності мисливських тварин залучаються працівники та єгерська служба користувачів мисливських угідь, районі мисливствознавці, спеціалісти Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, представники управління екології та природних ресурсів Миколаївської та Одеської облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції Південно – Західного округу, громадськість.
На підставі результатів зимового обліку оцінюється та планується діяльність господарств, визначаються норми відстрілу, розробляються проекти лімітів їх використання на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин, визначаються місця концентрації мисливських тварин, що в свою чергу, визначає комплекс обґрунтованих мисливських заходів.
Незважаючи на те, що значна частина територій мисливських угідь Південного регіону замінована, постраждала в наслідок бойових дій та підриву Каховської ГЕС, що суттєво вплинуло на ведення мисливського господарства, на даний час обліками вже охоплено 55% мисливських господарств регіону.
У результаті спостережень, єгерською службою прогнозується збільшення чисельності ратичних мисливських тварин та фазана в порівняні з минулими роками, проте і спостерігається негативна тендентція - збільнення чисельності лисиці та шакала.