Пошук
Переважаючими шкідниками лісу Півдня України є рудий та звичайний соснові пильщики, вусач малий дубовий, зелена дубова та інші листовійки, хвороби - кореневі та стовбурові гнилі, коренева губка, шютте, фузікоковий рак, некрозні хвороби, які завдають великої шкоди лісовим насадженням хворобами
Зміна клімату сприятливо впливає на виникнення спалахів масового розмноження шкідників лісу та розповсюдження в насадженнях нових осередків шкідників.
Для контролю за санітарним та лісопатологічним станом лісових насаджень державних лісогосподарських підприємств щорічно проводяться поточні та рекогносційні обстеження. В осередках шкідників, для визначення необхідності проведення винищувальних заходів, здійснюються детальні лісопатологічні обстеження.
Планові поточні лісопатологічні обстеження проводяться спеціалістами лісництв разом із інженерно-технічними працівниками та головними лісничими лісогосподарських підприємств. Контрольні та детальні обстеження проводять спеціалісти ДСЛП «Херсонлісозахист».
За необхідності в осередках шкідників здійснюються винищувальні заходи з використанням як хімічних, так і біологічних препаратів. З метою проведення біологічного захисту насаджень працівниками державної лісової охорони із залученням учнів шкільних лісництв проводиться розвішування шпаківень.
З метою приведення лісових насаджень до належного санітарного стану лісогосподарськими підприємствами здійснюються заходи з поліпшення санітарного стану лісів відповідно до Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 року № 555 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 756) зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1224.