Пошук
13.12.2024 року відбулась спільна виробнича нарада користувачів мисливських угідь Одеської області за участю представників Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Оперативного тактичного угрупування військ "Одеса" О.П. Татарова, Державної екологічної інспекція Південно-Західного регіону В.О. Хрущ, головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Р.Н. Ахмадулліна, начальника УПД Головного управління національної поліції в Одеській області П.В. Тарасова, голови постійної комісії Одеської обласної ради з питань екології, природокористування, земельних відносин, запобігання надзвичайним ситуаціям і ліквідації їх наслідків та оборонної роботи В.Д. Волканова, представники РВА, депутатів обласної ради, Філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України» начальника управління з виробництва Ю.С. Ребера та постійних користувачів мисливських угідь Одеської області.
Пріоритетним питанням на нараді було здійснення виконання рішень ради оборони Одеської області від 10.10.2024р. щодо заходів по зменшенню чисельності хижих м’ясоїдних шкідливих тварин та мисливських птахів на території мисливських угідь Одеської області з метою покращення епізоотичної ситуації на території Одеської області в розрізі кожного району.
В ході обговорювання піднімалось дуже актуальне питання щодо поліпшення епізоотичної ситуації в Одеській області. На разі напрямок спілкування полягав щодо висновків по завершенню спільного заходу представників головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області та користувачів мисливських угідь Одеської області за сприянням Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства по проведенню пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу та моніторинг ії ефективності шляхом діагностичного відстрілу. Доцільність проведення діагностичного відстрілу хижих м’ясоїдних тварин та мисливських птахів на території мисливських угідь Одеської області.
Галузь мисливського господарства є пріоритетною в напрямку екологічної та епідеміологічної ситуації в області, тому її підтримка на державному рівні є запорукою збалансованого та благополучного стану в світі диких мисливських тварин та в цілому епідеміологічної ситуації. Тому начальник екологічної інспекції Південно-Західного регіону Владислав Хрущ у своєму виступі наголосив про повну підтримку розвитку мисливської галузі Одещини та наданні всебічної допомоги співробітниками екоінспекції у заходах щодо регуляції чисельності хижих тварин.
ГУНП чітко наголосило на висвітленні питання щодо охорони громадського порядку при проведені заходів діагностичного відстрілу диких мисливських тварин на території мисливських господарств Одеської області. Профілактична діяльність спрямована на попередження кримінальних та інших правопорушень.
Також було обумовлено беззастережне залучення представників головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, екологічної інспекція Південно-Західного регіону та УПД Головного управління національної поліції у проведенні заходів, що стосується відстрілу та майбутньої щорічної зимової таксації основних видів мисливських звірів та птахів.
В результаті наради був визначений чіткий алгоритм дій та їх послідовність за для початку проведення вибірково діагностичного відстрілу мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи на території Одеської області вже у цьому році.
В ході даної наради була налагоджена комунікативна складова між користувачами мисливських угідь Одеської області та державними установами, які дотичні до розвитку галузі мисливського господарства, що позитивно сприятиме розвитку мисливської галузі в Одеській області.