• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору

Матеріали Миколаївської обласної прокуратури

🔹05.05.2023 За позовом прокуратури державі вкотре повернуто земельну ділянку лісового фонду вартістю майже 1 млн грн
▪️Березанський районний суд Миколаївської області задовольнив позов Миколаївської окружної прокуратури про визнання незаконним та скасування розпорядження Березанської районної державної адміністрації  та зобов’язав громадянина повернути у власність держави земельну ділянку площею 8 соток  з оціночною вартістю майже 1 млн грн.
▪️Вказана земельна ділянка, надана у приватну власність громадянину, накладається на землі державного лісового фонду та входить в межі Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».
▪️Оскільки законодавством передбачена пряма заборона перебування земель вказаної категорії у приватній власності, зазначене стало підставою для звернення прокурора до суду.
▪️Прийняте рішення забезпечить повернення державі земель особливо цінної категорії та можливість подальшого її використання за призначенням.

Миколаївська обласна прокуратура:
🔹08.05.2023 Прокуратура вимагає повернути державі лісові землі вартістю майже 58 млн грн
▪️Миколаївською окружною прокуратурою до суду подано позов в інтересах держави в особі Миколаївської ОДА до ГУ Держгеокадастру в області та Чорноморської сільської ради щодо повернення державі земель лісового фонду загальною площею понад 1,4 га вартістю майже 58  млн грн.
▪️Прокуратурою встановлено, що Держгеокадастр при формуванні ділянок сільськогосподарського призначення та передачі їх у власність територіальної громади, з порушенням порядку, без згоди держави в особі КМУ, незаконно включив до їх складу землі лісового фонду, які перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Ліси України».
▪️Внаслідок цих незаконних дій, цінні землі лісового фонду вибули з постійного користування спеціалізованого держпідприємства та, всупереч прямої заборони на їх вилучення з державної власності, передані у комунальну власність під виглядом земель сільськогосподарського призначення.
▪️Судом відкрито провадження у справі.

🔹09.05.2023 Первомайська окружна прокуратура через суд відновлює права держави на землі лісового фонду вартістю понад 300 млн грн
▪️Первомайською окружною прокуратурою до Господарського суду Миколаївської області заявлено позов в інтересах держави в особі Миколаївської облдержадміністрації до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області щодо повернення державі земель лісового фонду площею 33 га вартістю понад 300 млн грн.
▪️Прокуратурою встановлено, що Держгеокадастр при формуванні ділянок сільськогосподарського призначення, без згоди Кабінету Міністрів України, незаконно включив до їх складу землі лісового фонду, які перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Ліси України».
▪️Внаслідок цих незаконних дій, особливо цінні землі лісового фонду загальною площею вибули з постійного користування спеціалізованого державного підприємства та, всупереч прямої заборону на їх вилучення з державної власності, передані у комунальну власність під виглядом земель сільськогосподарського призначення.
▪️Однією з передумов зазначених порушень є невжиття органами лісового господарства та державними адміністраціями заходів до оформлення актуальних правовстановлюючих документів на лісові землі та встановлення їх меж в натурі (на місцевості).
▪️Слід зазначити, що загальна лісистість області складає лише 4,17%. Отже питання збереження та відтворення лісів, як природних комплексів, є актуальним як для області, так і держави в цілому.
▪️Наразі, господарським судом Миколаївської області прийнято позов прокурора до розгляду та відкрито провадження у справі.
🔹12.05.2023 Прокуратура у судовому порядку вимагає повернути державі земельну ділянку лісового фонду вартістю 1,3 млн грн
▪️Окружна прокуратура міста Миколаєва звернулась до Корабельного районного суду міста Миколаєва з позовом в інтересах держави в особі Миколаївської облдержадміністрації до фізичних осіб про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою лісогосподарського призначення площею 10 соток вартістю 1,3 млн грн шляхом визнання недійсним договору купівлі-продажу та зобов’язання останнього власника повернути земельну ділянку державі.
▪️При цьому, рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, які набрали законної сили, за раніше задоволеним позовом прокурора вже встановлено факт незаконного відведення міською радою у приватну власність громадянину для індивідуального житлового будівництва земельної ділянки державної власності, яка розміщена в урочищі «Маяк» і перебуває в постійному користуванні державного підприємства «Миколаївське лісове господарство», без вилучення у останнього та без повноважень на розпорядження нею.
▪️Проте громадянин, намагаючись уникнути майнової відповідальності за очевидні порушення закону та фактично перешкоджаючи виконанню рішення суду, продав ділянку іншій особі.
▪️Оскільки землі державного лісового фонду не можуть передаватись у приватну власність для індивідуального житлового будівництва, а їх подальший перепродаж є так само незаконним, прокурор звернувся до суду з позовом про визнання недійсним відповідного договору купівлі-продажу і зобов’язання повернути земельну ділянку державі.
▪️Наразі судом відкрито провадження у цивільній справі, розгляд якої триває.

🔹25.05.2023Незаконна порубка лісу на понад 300 тис грн

🔹Незаконна порубка лісу на понад 300 тис грн – старості одного із сіл Первомайського району повідомлено про підозру

▪️За процесуального керівництва Первомайська окружна прокуратура Миколаївської області повідомлено про підозру старості одного із сіл Врадіївської селищної ради Первомайського району за фактом незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях та перевезенні незаконно зрубаної деревини, що спричинило тяжкі наслідки (ч.4 ст.246 КК України).

▪️За даними слідства, у жовтні 2022 року підозрювана, не маючи передбаченого законодавством дозволу (лісорубного квитка) організувала та здійснила незаконну порубку дерев породи «Акація біла» на території в урочища «Веселики», яке перебуває в користуванні Державного підприємства «Врадіївське лісове господарство».

▪️Такими діями державі було завдано понад 300 тис грн збитків.

▪️Досудове розслідування здійснюється СВ відділення поліції №2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області.

🔹Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Миколаївська обласна прокуратура

RSS
Facebook
Twitter