• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору

Адміністративні послуги в лісовому господарстві: видача електронних лісорубних квитків


Ключовим завданням територіальних органів Держлісагентства є реалізація повноважень у сфері лісового та мисливського господарства на відповідних адміністративно-територіальних одиницях, зокрема, щодо видачі спеціальних дозволів на заготівлю деревини (лісорубних квитків). Лісорубний квиток є основним документом, на підставі якого:- здійснюється заготівля деревини;- ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини;- встановлюються строки здійснення заготівлі деревини та її вивезення, строки і способи очищення лісосік від порубкових решток, а також облік природного поновлення лісу, що підлягає збереженню;

– видається сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів «Сертифікат походження лісоматеріалів»;

– ведеться облік плати, нарахованої за використання лісових ресурсів.

Видача лісорубного квитка здійснюється за заявою постійного лісокористувача або власника лісів на отримання адміністративної послуги.

Звертаємо увагу, що з 01.06.2023 по 01.06.2025 року триває експериментальний проект щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі.

Згідно з рішенням Уряду зміни вступають в дію з 1 червня з 2023 року. Однак, ще протягом шести місяців, лісорубні квитки видаватимуться, як в електронній, так і в паперовій формі. В подальшому – виключно в електронній формі!

Лісорубні квитки, видані до 1 червня 2023 року, діятимуть до кінця цього року.

Що змінюється при переході на електронний лісорубний квиток:Будуть усунені корупційні ризики, які існували під час дії паперового лісорубного квитка;Електронний лісорубний квиток дозволяє зберігати точну інформацію про рубки в лісах. Це забезпечить контроль за лісокористуванням та запобігає незаконним рубкам;Електронний лісорубний квиток можна отримати швидко та зручно, без потреби відвідувати Міжрегіональні управління лісового та мисливського господарства і ЦНАПи. Отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.com та в систему Електронного Обліку Деревини.

З метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі» фахівцями Держлісагентства організовано та проведено онлайн-навчання з усіма постійними лісокористувачами щодо Порядку реалізації експериментального проєкту з видачі лісорубного квитка в електронній формі.

В ході навчання:

📌 ознайомили лісокористувачів з роботою єдиної державної платформи ЕкоСистема;

📌 визначили алгоритм дій постійних лісокористувачів при роботі з функціоналом е-Ліс;

📌 продемонстрували в тестовому режимі функціонал з видачі електронних лісорубних квитків.З матеріалами навчання можна ознайомитися за посиланням⬇️https://drive.google.com/file/d/1FSyDuMLHM5oSs6YM6dc24v8hIu1E7_yk/view?usp=sharing

Державне агентство лісових ресурсів України

Please follow and like us:
RSS
Facebook
Twitter