• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору

Готуємося до опалювального сезону 2023-2024

Про стан підготовки Державне агентство лісових ресурсів України доповів на нараді під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Із керівниками ОВА Херсонської, Запоріжської, Дніпропетровської та Миколаївської областей обговорили механізми забезпечення дровами паливними цих регіонів та особливості логістичних ланцюгів.У фокусі сьогоднішньої наради – потреби територій, прилеглих до зони проведення бойових дій та деокупованих населених пунктів. На виконання доручення Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України Держлісагентство наразі опрацьовує інформацію щодо потреби ОВА у дровах паливних на опалювальний сезон 2023-2024 з усіх регіонів країни.Так, за підсумками 7 місяців 2023 року підприємствами Держлісагентства вже реалізовано 1,64 млн. м3 дров паливних. Це становить близько третини минулорічного використаного об’єму.

Лісова галузь готова знайти для країни необхідний обсяг дров без шкоди для лісового фонду, зокрема за рахунок збільшення заготівлі в рамках рубок догляду за лісом та обсягів проріджування та прохідних рубок, оскільки питання забезпечення реалізації дров паливних в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення, об’єктів соціальної сфери та Сил оборони сьогодні є пріоритетним. Водночас, потребує вирішення ряд складних питань, зокрема, щодо логістики. Оскільки, лісгоспи півдня і сходу на сьогодні не мають достатньо ресурсу, щоб забезпечити колосальні потреби місцевого ЖКГ у паливі, спричинені руйнуванням газових мереж і котелень, з метою вирішення проблеми закупівлі та постачання великих партій дров на всій території України необхідно:

❗️ Провести та надати актуальний розрахунок потреби в дровах для опалення в регіонах, виходячи з реальних можливостей та виробничих потужностей підприємств усіх постійних лісокористувачів;

❗️ Забезпечити можливість централізованої закупівлі дров паливних через ОВА з подальшим формуванням системи розподілу ресурсу на місцях згідно чинного законодавства;

❗️ Системно вирішити питання щодо тарифів на перевезення лісопродукції залізницею, які наразі суттєво здорожчують вартість ресурсу.

Системне постачання дров паливних важливо налагодити вже сьогодні, не чекаючи початку опалювального сезону в жовтні-листопаді. Тому, розраховуємо на підтримку та злагоджену роботу з Міністерством інфраструктури України та обласними військовими адміністраціями в регіонах.

Т.в.о Голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль

Please follow and like us:
RSS
Facebook
Twitter