• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору

Облік мисливських тварин

 

     Південне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства звітує про результати обліків мисливських тварин січня-лютого 2023 року на території мисливських угідь Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

    Стале використання дикої природи та її охорона набувають актуальності у всьому світі. Тому одним із найважливіших завдань сьогодення є проведення обліку чисельності мисливських звірів і птахів. Такий облік надає повну інформацію щодо місця мешкання тварин, їх чисельності в різних угіддях, статевого й вікового розподілу. Все це дає змогу використовувати мисливську фауну раціонально. Обліку підлягають всі мисливські тварини, що перебувають, розводяться або утримуються на території України.

     Така процедура, зазвичай, проводиться в січні-лютому, враховуючи сприятливі погодні умови. Для підрахунку дичини користувачі мисливських угідь використовують різні методи: шумового прогону, спостереження у місцях підгодівлі, підрахунок слідів, опитування єгерської служби.  Зазвичай, використовується метод шумового прогону, але ситуація, пов’язана з дією режиму воєнного стану в зв’язку з масштабним російським  вторгненням на територію України та заборона відвідування лісів згідно з розпорядженнями обласних військових адміністрацій не дозволили ефективно використати цей метод. Тому, в цьому році, користувачі мисливських угідь Миколаївської та Одеської областей максимально використовували анкетно-опитовий метод, облік мисливських тварин на місцях їх зимових скупчень та місцях підгодівлі, а користувачі Херсонщини, нажаль, взагалі не змогли здійснити «зимовий перепис».                                        Обліки проводилися по таких видах мисливських тварин та птахів:

         – копитні : козуля, олень європейський та плямистий,  кабан;  

         – хутрові: заєць, лисиця, вовк, шакал;

         – пернаті: куріпка, фазан.

За результатами обліків на території мисливських господарств користувачів мисливських угідь, які розташовані в зоні діяльності Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства нараховується :

№ п/пВиди мисливських тваринЧисельність згідно обліків 2023 року (гол.)
Миколаївська областьОдеська область
1.олень європейський74
2.олень плямистий83
3.козуля23075050
4.кабан12421247
5.заєць-русак4537786851
6.лисиця11832377
7.вовк2580
8.шакал55553
9.фазан3711273092
10.куріпка сіра3253189396

Таксація 2023 року показує збільшення чисельності  основних  мисливських птахів та звірів, як по Одеській так і по Миколаївській областях.

Динаміка чисельності  копитних тварин за період 2020-2023рр.

Динаміка чисельності  хутрових звірів (заєць) 2020-2023 рр.

Динаміка чисельності пернатої дичини (фазан,сіра куріпка) за період 2020-2023 рр.

Відділ мисливського господарства, полювання та рекреації

Please follow and like us:
RSS
Facebook
Twitter